Bośnia i Hercegowina - co warto zobaczyć?

Postautor: Iskiereczka » 20 lis 2016, 22:13

Za poleceniem znajomych postanowiliśmy z mężem pojechać na krótkie wakacje do Bośni i Hercegowiny. I stąd moje pytanie: Co warto tam zobaczyć? Po drugie, mąz namawia mnie na samodzielną wyprawę, a ja bym wolała jednak przez jakieś biuro. Jak go przekonać? Czy znacie jakieś biuro oferujące fajne wycieczki ze zwiedzaniem we w miarę przystępnych cenach?
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Postautor: serotonina » 20 lis 2016, 23:04

Ja byłam na wycieczce z tym biurem misjatravel.pl/wycieczki-24. Wspominam bardzo dobrze. Z tym że to była właściwie pielgrzymka, a nie wycieczka, chociaż jak najbardziej była połączona ze zwiedzaniem i sporo po drodze obejrzeliśmy.
serotonina

Postautor: Iskiereczka » 21 lis 2016, 1:37

A dokąd?
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Postautor: serotonina » 21 lis 2016, 4:06

Ach, zapomniałam dopisać. Oni organizują pielgrzymki do Medjugorie i to była właśnie ta. Z tym, że nie było tak, że siedzieliśmy w samym Medjugorie, zwiedzaliśmy też inne miejscowości.
serotonina

Postautor: Iskiereczka » 21 lis 2016, 6:14

A co tak dla przykłądu? Chodzi mi właśnie o jakieś konkretny i godne zobaczenia miejsca.
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Postautor: serotonina » 21 lis 2016, 7:41

Wylot był z Chopina w Warszawie, potem przelot do Splitu i jazda do Medjugorie. Rano wchodziliśmy na górę Krixevac na nabożeństwo, a potem już, po śniadaniu było normalne turystyczne zwiedzanie. Most Turecki, kościłek franciszkański w Mostarze, meczet, wejście na minaret i podziwianie okolicy, zakupy na orientalnym bazarze. Na nocleg zawsze wracaliśmy do Medjugorie. W kolejne dni były też inne miejsca, dla chętnych na przykład rejs po Adriatyku.
serotonina

Postautor: 20karatowa » 21 lis 2016, 10:07

Witaj, w bośni też warto wodospady Kravica, no i oczywiście standardowo Adriatyk i plażowanie, bez tego się nie może obyć ;). Jedno z najbardziej zasolonych no i najcieplejszych mórz, a wiem co mówie, bo byłąm pare razy z tym że w Chorwacji. KOniecznie jedź. Chociaż akurat w bośni jest tylko mały kawałeczek wybrzeża, więc może warto by też pomyśleć o jakiejś wycieczce po kilku sąsiadujących krajach? Ja osobiście właśnie preferuję takie aktywne wycieczki, podczas których dużo się zwiedza i nie ma bezsensownych przerw na nie wiadomo co.
Awatar użytkownika
20karatowa

Wróć do Podróże