Gdzie znajdę oferty pracy opieki w Niemczech?

Postautor: Sheffowa » 08 sie 2017, 18:50

Moja znajoma przez kilka ostatnich sezonów jeździła do Niemiec opiekować się starszą osobą. Dla niej to był złoty traf, bo znalazła jakieś ogłoszenie na słupie, zadzwoniła i została wybrana tam z kilku osób i weszła z tą rodzina w stałą współpracę. Sama chętnie bym się wybrała do takiej opieki, ale nie wiem, gdzie szukać dobrych ofert. Bo znam też inną dziewczynę, która pojechała opiekować się staruszką, ale miała straszne warunki życiowe, a ostatecznie jej zapłacili chyba połowę z tego, co było w ogłoszeniu.

Awatar użytkownika
Sheffowa

Postautor: CULLEN » 08 sie 2017, 21:40

Może dostała mniej kasy, ponieważ nie wypełniała należycie swoich obowiązków? Wiesz, niektórzy też jadą za granicę „pracować” na cwaniaka i myślą, że siedząc w miejscu pracy dostaną odpowiednią sumkę bez przepracowywania się.
Awatar użytkownika
CULLEN

Postautor: Sheffowa » 08 sie 2017, 23:49

Gdybym jej nie znała, to może i bym się zgodziła, ale ta dziewczyna jest naprawdę pracowita, bo miałam okazję z nią współpracować w innej firmie.
Awatar użytkownika
Sheffowa

Postautor: Tosia_samosia » 09 sie 2017, 2:43

Zdarzają się czasem rzeczywiście takie ogłoszenia, gdzie po prostu chcą nas wykorzystać jak tanią siłą roboczą. Jak w każdym kraju są czasem kombinatorzy, którzy chcą jak najniższym kosztem zapewnić sobie jakąś usugę. Też trzeba uważać przy wyborze agencji, najlepiej byłoby, żeby ktoś, kto pracował w takim miejscu się wypowiedział.

Tosia_samosia

Postautor: Sheffowa » 09 sie 2017, 4:43

O ile ktoś taki tu zajrzy.
Awatar użytkownika
Sheffowa

Postautor: Iskiereczka » 09 sie 2017, 6:20

Masz szczęście, bo moja siostra pracowała w takiej agencji. Ja sama teraz przymierzam się do wyjazdu. Przesłała mi taki link http://laxocare.pl/oferty-pracy/. Jak widzisz, ofert dotyczących opieki nad osobami starszymi w Niemczech jest sporo. Masz też określone daty wyjazdu i samo miejsce. Wiadomo, trzeba znać niemiecki (stopień znajomości języka masz określony przy każdym zleceniu)
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Postautor: Sheffowa » 09 sie 2017, 8:32

Niemieckiego w sumie dużo się uczyłam, dlatego też chciałam się na to zdecydować. Widzę, że i wynagrodzenia są dobre.
Awatar użytkownika
Sheffowa

Postautor: Iskiereczka » 09 sie 2017, 8:52

Wynagrodzenia, ale i samo zabezpieczenie pod postacią opłacinego ZUSu no i zawsze możesz się zwrócić do konsultanta firmy. Moja siostra przynajmniej bardzo dobrze wspominała tę pracę.
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Wróć do Biznes