Strona 1 z 1

Kocyk dziecięcy – jaki materiał?

Post: 21 gru 2016, 21:30
autor: Iskiereczka
Jaki kocyk będzie najlepszy dla małego dziecka? Konkretnie chodzi mi o rodzaj materiału, z jakiego taki kocyk powinien być zrobiony.

Kocyk dziecięcy – jaki materiał?

Post: 21 gru 2016, 23:48
autor: carolline199
Bezapelacyjnie bawełna. Najbardziej naturalna, najmniej uczulająca. Pozatym mięka, przyjemna w dotyku i łatwo się ją pierze.

Kocyk dziecięcy – jaki materiał?

Post: 22 gru 2016, 2:18
autor: Tosia_samosia
Potwierdzam, najlepsze są kocyki bawełniane, ewentualnie z dodatkiem akrylu. Zresztą chyba innych się nie sprzedaje dla dzieci. Zobacz sobie pod tym adresem http://www.nakina.pl/kocyki-dla-dzieci-c-13_14.html . Wszystkie kocyki z bawełny, niektóre z niewielką domieszką akrylu dla większej trwałości i lepszego fasonu. Ogólnie w tym sklepie NAKINA nie znajdziesz złej jakości produktów, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrażać zdrowiu dziecka.

Kocyk dziecięcy – jaki materiał?

Post: 22 gru 2016, 4:21
autor: maskownica
Ja używam kocyków polarowych i też jest w porządku, a polar to chyba jest sztuczna tkanina. Zresztą nieznam się. Ważna że jest ciepły i puchaty, a o to chodzi. A wiem, że nie uczula, bo już kozystam od przeszło roku:)

Kocyk dziecięcy – jaki materiał?

Post: 22 gru 2016, 7:01
autor: clotilda
Polar nie zawsze jest z bawełny, może być, ale nie musi także trzeba do tego podchodzić ostrożnie i sprawdzać oznaczenia na metkach.

Kocyk dziecięcy – jaki materiał?

Post: 22 gru 2016, 9:12
autor: Tosia_samosia
Ja też lubię kocyki polarowe. Są bardzo przyjemne w dotyku i nie mam złych doświadczeń z uczuleniami czy czymś takim. Zreszta w tym wymienianym wcześniej serwisie http://www.nakina.pl/ też mają w ofercie kocyki polarowe, także chyba nie ma większego znaczenia czy kocyk jest z polaru czy bawełny.