Auto zastępcze – gdzie i jak załatwiać w Poznaniu?

Postautor: Iskiereczka » 14 lut 2017, 3:42

Cześć. Jestem przedstawicielem handlowym z własnym samochodem i zdarzyła mi się stłuczka. Nie z mojej winy rzecz jasna ale tak czy owak auto jest w naprawie i nie mogę normalnie pracować. Nie da się ustalić spotkań jeżdżąc autobusem i chodząc piechotą zwłaszcza zimą. Muszę załatwić sobie auto zastepcze ale nie wiem jak to zrobić żeby koszty pokrył sprawca wypadku. Jak załatwia się takie sprawy?
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Postautor: throneM » 14 lut 2017, 5:58

Bardzo latwo. W ogóle polecam skorzystać z tej wypożyczalni bo bardzo pomagają w procesie, ale także poczytaj sobie co piszą na stronie bo wszystko jest czarno na białym rozpisane. W skrócie podpowiem ci że auto śmiało możesz sobie wypożyczyć bo masz pełne prawo żądać odszkodowania od sprawcy kolizji. Moja siostra miała niemal identyczną sytuację i facet musiał zapłacić za cały okres wynajmowania samochodu. Niestety za gapowe trzeba płacić.
Awatar użytkownika
throneM

Postautor: Iskiereczka » 14 lut 2017, 6:57

Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Czyli tak naprawdę w każdej sytuacji można dochodzić pieniedzy z tytułu braku auta które musi stać w warsztacie? Trzeba ostrożniej jeździć :P
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Postautor: throneM » 14 lut 2017, 8:24

Nie w każdej, bo kodeks cywilny to reguluje ale możliwość jest i jak tylko można to warto korzystać.
Awatar użytkownika
throneM

Postautor: Frank » 14 lut 2017, 10:03

Znam wypożyczalnie i również bardzo polecam bo mają sprawne i dobre samochody, które na pewno nie zawiodą tak w trasie jak i w mieście. Przetestowałem różne wypożyczalnie bo był taki czas ze nie opłacało mi się kupować auta i szczerze przyznam że tańszej i solidniejszej firmy nie znajdziecie. Teraz też czasami wypozyczam bo wolę sprawdzone auto na dłuższą trasę niż swojego buchcika :p
Awatar użytkownika
Frank

Postautor: Iskiereczka » 14 lut 2017, 10:21

Serdecznie dziekuje za link do strony z objaśnieniem, podstawę prawną rzeczywiście mam żeby dochodzic odszkodowania wiec pewnie tak zrobie bo nie moge sobie pozwolić na przestój w pracy. Cieszesie ze tu napisałam, bo mam szczescie ze zawsze ktos mi na forum pomoze i opisze co i jak :). Juz nawet nie pytam znajomych tylko od razu komputer w ruch :D
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Wróć do Motoryzacja