Jaki płytami wykończyć poddasze domu?

Postautor: throneM » 08 lis 2016, 21:20

Chcę zagospodarować poddasze starego, poniemieckiego domu. Dach nie jest ocieplony, więc zacznę od jego ocieplenia watą mineralną. Tylko zastanawiam się czym później wykończyć całość. Przypuszczam, że najlepsze będą jakieś płyty, sklejki albo coś w tym stylu. Ktoś z was robił ostatnia taką adaptację strychu? Jeśli tak, to czego używaliście?
Awatar użytkownika
throneM

Postautor: Frank » 08 lis 2016, 22:49

Standardowo strychy obija się jakimis płytami wiórowymi. Możesz skorzystać z płyt osb bo są tanie i trwałe. Dużo osób takimi płtami wykańcza własnie poddasza swoich domów, zwłaszcza te ocieplone wełną mineralna. Jeśli chcesz zagospodarować strych to mozesz też skorzystać z płyt gipsowo kartonowych.
Awatar użytkownika
Frank

Postautor: BorealiS » 09 lis 2016, 1:15

Do zabudowy pomieszczeń tj. strychy uzywa się płyt gipsowo-kartonowych, ewentualnie płyt osb. Tymi ostatnimi możesz wyłożyć podłogę, bo sa znacznie wytrzymalsze od płyt gipsowo-kartonowych. Sprawdź sobie w firmie Korner. Oni produkują różne rodzaje płyt do zastosowań budowalnych, wykończeniowych, do budowy mebli itp. także prócz płyt osb, znajdziesz u nich równiez elastyczne sklejki, płyty mdf lub płyty laminowane.
Awatar użytkownika
BorealiS

Postautor: Iskiereczka » 09 lis 2016, 2:50

Czy te płyty laminowane to coś, z czego robi się półki?
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Postautor: BorealiS » 09 lis 2016, 5:40

Można robic i półki, ale zwykle robi sie z nich fronty mebli. Jak będziesz szukała takich płyt to zajrzyj sobie pod ten adres korner24.pl/pl/sklep/kategoria/pyta-laminowana,30. Może przydadzą Ci sie do wykończenia garderoby, albo wykorzystasz je jako półki do mebli. Twój wybór.
Awatar użytkownika
BorealiS

Postautor: throneM » 09 lis 2016, 7:59

Rzeczywiście, zamierzam na strychu urządzić garderobę i właśnie z takich płyt chcę ją częściowo wykonać. Wracając jednak do tematu, to dzięki za podpowiedzi. Też już zagłębiłem się w temat i już wiem dokładnie czego potrzebuję. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
throneM

Wróć do Dom, wnętrza, ogród