Remont mieszkania okna drzwi poradźcie!

Postautor: Iskiereczka » 16 sie 2016, 2:03

Hej hej planuję remont, potrzebny jest już od dłuższego czasu i zastanawiam się nad wymianą okien, mam stare ramy drewniane, już nieszczelne i zastanawiam się co lepiej wybrać plastikowe, aluminiowe czy już lepiej drewniane? Co zazwyczaj najlepiej wybrac zeby było na dłuzej a nie za kilka lat zmieniać znowu na kolejne?
Awatar użytkownika
Iskiereczka

Postautor: zadumany » 16 sie 2016, 4:48

Gdybym miał wybierać to zdecydowałbym się na opcję plastikową, opcja nieco tańsza a spokojnie spełniająca wszelkie wymagania. Mam w domu już od kilku lat i nie mam z tym problemów większych.
Awatar użytkownika
zadumany

Postautor: papaCharlie » 16 sie 2016, 7:35

A ja bym poszedł jednak w okna drewniane. Gdy sam wymieniałem, zdecydowałem się na okna drewniane wrocławskiej firmy nieopodal mojego miejsca zamieszkania i powiem szczerze, że dają naprawdę ładny efekt. Są bardziej eleganckie i wyglądają na wytrzymalsze. Ja jestem zadowolony z nich bardzo. Dodatkowo miałem montaż więc nie matwiłem się o to jak to zostanie zrobione.
Awatar użytkownika
papaCharlie

Postautor: serotonina » 16 sie 2016, 9:49

Możesz też wymienić okna na aluminium imitujące drewno, opcja tańsza a efekt podobny. Oczywiście to nie to samo co drewno :) ale jak chcesz zaoszczędzić, to czemu nie w ten sposób. jak już robisz remont to za jednym bałaganem wymień też drzwi radzę bo pewnie podobnie jak okna np. na aluminiowe drzwi wykonane z dobrej jakości materiałów, które są wytrzymałe i chronią przed czynnikami zewnętrznymi. Warto docenic aluminium bo to wdzięczny material i dobrze chroni przed temperatura, tłumi odglosy z zewnatrz i są ogólnie wytrzymałe.
serotonina

Postautor: clotilda » 16 sie 2016, 11:15

Radziłabym wymianę na okna drewniane. Nic nie zastąpi dobrego drewna w oknach :)
Awatar użytkownika
clotilda

Wróć do Dom, wnętrza, ogród