Wymiana grzejników – mrożenie?

Postautor: Frank » 10 sty 2016, 23:38

Witam. Mam dylemat. Słyszałem od znajomego, że mrożenie grzejników to jest najlepsza metoda jak się wymienia stary kaloryfer. Ale wiem że jak mój ojciec kiedyś robił, to on tylko jakoś odlewał te wode z grzejnika. I mi się tak zdaje, ze ten znajomy się popisuje, a żadne mrożenie nie jest potrzebne. co wy na to?
Awatar użytkownika
Frank

Postautor: throneM » 11 sty 2016, 0:39

Ogólnie to jest tak, że to się rzeczywiście inaczej robi. To znaczy mrożenie nie jest potrzebne. Z tego co wiem, to to się robi tylko jak ktoś zmienia grzejniki na duża skale. Żeby ludziom całego pionu nie zamykać. A tak to nie wiem. Ale wystarczy chyba zamknać zawór, zlać wodę z kaloryfera i finał
Awatar użytkownika
throneM

Postautor: CULLEN » 11 sty 2016, 2:39

Mnie się też tak wydaje. A odzywam się w temacie, bo widzę że kolega tu akurat może być zainteresowany. Zostały mi kształtki do gazu marki Viega po ostatniej wymianie instalacji i mam niepotrzebne. Jak byś potrzebował to daj znać, wyślę ci pocztą nawet albo sobie odbierzesz, byle się pozbyć, bo nie potrzebne i po co ma leżeć.
Awatar użytkownika
CULLEN

Postautor: carolline199 » 11 sty 2016, 4:04

Ja mam baterię do kuchni na zbyciu, ale to nie serwis aukcyjny :D Co do mrożenia grzejników to nawet się z tym nie spotkałam więc podejrzewam że jakiś nowy wymysł. Jak drogie, to olej, a jak tanie to można spróbować może akurat coś dobrego
Awatar użytkownika
carolline199

Postautor: retrouser » 11 sty 2016, 6:42

u nas to robili w firmie, w starym budynku. dzięki temu mieliśmy wodę cały czas, a nie tam jakaś przerwa w dostawie jak za PRL-u wiec ja moge polecić. No ale w domu to rzeczywiście co innego
retrouser

Postautor: stworzona_ilonaa » 11 sty 2016, 9:17

A kolega mieszka w bloku czy w domu? Bo to w sumie istotne przy wyborze rozwiązania.. Polecam sobie poczytać na stronach specjalistycznych o tym procesie
Awatar użytkownika
stworzona_ilonaa

Wróć do Dom, wnętrza, ogród