Leczenie z alkoholizmu

Leczenie z alkoholizmu

Postautor: Tosia_samosia » 06 kwie 2016, 2:39

Mam wrażenie, że moj maż ma problem z alkocholem. Kilka miesięcy temu stracił prace i załamał się totalnie, siedzi całymi dniami w domu a w koszu na śmieci znajduje tylko butelki po wudce i piwie. Powiedzcie mi jak mogę mu pomóc? Nie wiem już co robić? Martwię się o dzieci, o niego, o siebie. Nie mam już siły się z nim kłucić…
Tosia_samosia

Leczenie z alkoholizmu

Postautor: 20karatowa » 06 kwie 2016, 4:10

Przede wszystkim jeśli Twój mąż nie będzie chciał pomocy niewiele będziesz mogła zrobić. Podjęcia leczenia choroby alkoholowej to przede wszystkim zrozumienie tej potrzeby przez uzależnionego. Najlepiej udaj się do specjalisty w tym zakresie – niech podpowie Ci co robić.
Awatar użytkownika
20karatowa

Leczenie z alkoholizmu

Postautor: Tosia_samosia » 06 kwie 2016, 5:24

Nie mam zamiaru siedzieć z założonymi ręcami i patrzeć jak maż marnuje sobie, mi, a przede wszystkim dzieciom życie.
Tosia_samosia

Leczenie z alkoholizmu

Postautor: WindUpON » 06 kwie 2016, 5:59

Nikt nie każe ci tego robić. Musisz działać, bo inaczej przepije wszystko co macie i faktycznie zmarnuje życie nie tylko sobie ale i wam wszystkim. Przedmówczyni chodziło tylko o to, że terapia dla alkoholików ma sens jeśli oni sami tego chcą. A terapeuta na pewno podpowie ci co zrobić.
WindUpON

Leczenie z alkoholizmu

Postautor: papaCharlie » 06 kwie 2016, 8:21

Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinnaś go zagonić do szukania pracy. Znajdzie zajęcie i od razu przestanie mieć czas na siedzeniem przed telewizorem i picie.
Awatar użytkownika
papaCharlie

Leczenie z alkoholizmu

Postautor: 20karatowa » 06 kwie 2016, 9:32

Zgadzam się, że znalezienie pracy byłoby bardzo pomocne – jeśli to jest główny powód tego załamania, ale nie można tak generalizować. Alkoholizm to podstępna choroba i w niektórych momentach usunięcie powodu naszych trosk nie stanowi już rozwiązania. Wszystko zależy od tego czy jest uzależniony i jeśli tak, to czy zdaje sobie z tego sprawę. Może się okazać, że bez pomocy fachowców się nie obejdzie, więc trzeba szybko działać w takich sytuacjach.
Awatar użytkownika
20karatowa

Wróć do Zdrowie