Sprzedaż mieszkania

Sprzedaż mieszkania

Postautor: Tosia_samosia » 03 paź 2016, 6:20

Planuję spieniężyć mieszkanie po babci. Nie odpowiada mi lokalizacja poza tym lokal jest trochę jak dla mnie za mały choć samo mieszkanko jest całkiem ładne. Nie mam za bardzo pomysłu jak się za to wziąć od strony formalnej – może ktoś mi coś podpowie?
Tosia_samosia

Sprzedaż mieszkania

Postautor: zadumany » 03 paź 2016, 9:04

Chyba pierwsza sprawa jaką musisz zrobić w tym kierunku to wystawić ogłoszenie z ofertą sprzedaży – sama albo z pomocą pośrednika. Formalnie sporo do zrobienia ma kancelaria notarialna ale jeśli Ty sprzedajesz to kwestia leży po stronie kupującego (o ile kojarzę to tak jest to w praktyce prawniczej przyjęte).
Awatar użytkownika
zadumany

Sprzedaż mieszkania

Postautor: maniac32 » 03 paź 2016, 10:18

Zbierz potrzebne Ci informacje, na pewno nie powinnaś się ograniczać tylko do forum. Na stronce KancelariaNotarialnaKatowice.pl widzę opis czynności notarialnych, poszukaj tam tego czego potrzebujesz. Są też inne źródła i może zapytaj kogoś z rodziny lub znajomych co sprzedawał lub kupował mieszkanie?
Awatar użytkownika
maniac32

Sprzedaż mieszkania

Postautor: serotonina » 03 paź 2016, 11:11

Mam nadzieję, że uda Ci się szybko sprzedać bo ja szukałam kupca przez długi czas. Co do pośredników to ciężko powiedzieć czy zawsze ich pomoc jest konieczna. Ja poradziłam sobie bez nich ale może gdybym do jakiegoś biura poszła to szybciej by się to potoczyło?
serotonina

Wróć do Pomagamy